Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve travmatoloji tıbbın kas ve iskelet sitemi hastalıklarını içeren bölümüdür. Doğuştan, büyümeyle meydana gelen ve travma sonucu oluşan patolojilerin tanı ve tedavisi bu alana girmektedir. Medicine Hospital bu alanda tecrübeli ekibi ile teknolojinin gelişmiş olanaklarından yararlanarak kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisini en güncel metotlarla yapmaktadır.

Kliniğimizde artroskopik cerrahi (kapalı yöntemle eklem cerrahisi ) girişimleri ile her türlü menisküs, ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, kombine bağ yaralanmaları, kıkırdak yaralanmaları,spor yaralanmaları, rotator cuff tamiri, subacromial sıkışma sendromu,omuz çıkığı ameliyatları, bankart tamiri, labral yırtık tamiri gibi bir çok hastalık kapalı yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Travma sonrası gelişen (trafik kazaları, düşmeler, spor yaralanmaları, ateşli, silah yaralanmaları, iş kazaları v.s.) her türlü kırık ve çıkıklar, eklem ve kas burkulmaları, yumuşak doku zedelenmeleri ve ekstremite kas tendon kesilerinde her türlü cerrahi müdahale yapılabilmektedir.

Halk arasında kireçlenme olarak bilinen artroz hastalığında; diz, kalça, omuz, dirsek, ayak bileği protez ameliyatları yapılmaktadır. Artroplasti alanında yapılan diğer ameliyatlar kalça çıkığı sonrası kalça protezi, protez gevşemeleri sonrasında revizyon ameliyatlarıdır.

Doğumsal çarpık ayak, düz tabanlık, kalça çıkığı, omurga deformiteleri, ekstremite deformiteleri (kol ve bacak eğrilikleri) tedavisi konservatif ve cerrahi olarak yapılmaktadır.

Halluks valgus, Halluks rigitus, sinir sıkışması ( Karpal tünel sendromu, Cubital tünel sendromu, tarsal tünel sendromu ) tetik parmak, ganglion kisti ameliyatları başarıyla yapılmaktadır. Tenisçi – Golfçü dirseği, Dequarvin tenosinoviti, Dupuytren hastalığı kliniğimizde tedavi edilen diğer hastalıklardır.

Polikliniğimizde hafta içi her gün 08.00-18.00 arasında, Cumartesi 09.00-14.00 arasında hizmet verilmektedir. Kliniğimizde uzman hekimler eşliğinde, multidisipliner bir yaklaşımla tanı ve tedavi hizmetleri için sizleri bekliyoruz…

Daha fazla bilgi için: Medicine Hospital Çağrı Merkezi - 444 0 205

BİRİMİN DOKTORLARI

Doçent Doktor
Yardımcı Doçent Doktor
Yardımcı Doçent Doktor
Yardımcı Doçent Doktor
Yardımcı Doçent Doktor
Yardımcı Doçent Doktor

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

444 0 205

Uzmanlarımız sizlere her an yardımcı olmak için hazırlar.