MEDİCİNE HOSPİTAL İSTANBUL HAKKINDA

  • Anasayfa
  • /
  • Medicine Hospital İstanbul Hakkında

Özel Medicine Hospital İstanbul, güçlü ve geniş kadrosu, gelişmiş tıbbi cihaz donanımı ve alt yapısı ile İstanbul Avrupa Yakası’nda 1999 yılından bu yana hizmet veren bir hastanedir.

Medicine Hospital İstanbul, görünümünden konumuna, altyapısından teknolojisine kadar, uluslararası standartlarda hizmet vermektedir. Böylesine büyük bir adımda, laborantından doktoruna her kademede, bizimle aynı ideali paylaşan uzman ekibimizin büyük katkısı oldu. Medicine Hospital İstanbul’un amacı, müşterilerinin sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamaktır. Kişileri sağlıklarına kavuşturmak ya da sağlıklı kalmalarını temin etmek için; tüm hizmetlerimizi, insana değer veren, sıcak bir ortamda sunmaktayız.

Bizim için " hasta odaklı " yaklaşım, hastalarımızın ve yakınlarının istek ve gereksinimlerini doğru anlamakla başlar. Sürekli olarak izlediğimiz güncel gelişmeleri ve bilimsel araştırmaları, sunduğumuz tıbbi hizmetlere yansıtmaya çalışırız.

ISO standartlarındaki Toplam Kalite Yönetimimiz, uluslararası hizmet kalitemizin diğer bir göstergesidir. Sağlık alanında verdiğimiz hizmetleri etkinleştirmek, verimliliği ve kaliteyi arttırabilmek için de yine güncel teknolojik gelişmelerden yararlanmaktayız.

Kurumumuz ve çalışanlar olarak kendimize, yüksek ve iddialı hedefler belirleriz. Beklentilerimizi sürekli yükseltip ve mükemmeliyete ulaşmak için çaba sarf ederiz. Kurum ve bireyler olarak, ahlaki ve etik değerlere bağlı kalarak çalışırız. Medicine Hospital İstanbul hizmetleri sürekli yenileniyor, teknolojisi gelişiyor, sağlık sektöründe "ilk", "tek" olması özelliğiyle ve "en iyi" tedavi yöntemleri birbirini izliyor... İdeallerimizi geleceğe taşımak ve bu heyecanı tüm dünya ile paylaşmak için çalışıyoruz.

MEDİCİNE HOSPİTAL İSTANBUL’UN FİZİKİ YAPISI

Arsa alanı : 5.400 m2

Kapalı alan : 55.000m2

Blok sayısı : 1

Kat sayısı : 17

Yatak kapasitesi : 350

Çalışan personel sayısı : 950

Doktor sayısı : 125

Modern teknoloji ile donatılmış 7 ameliyathane ve 4 doğumhanesi, Koroner Yoğun Bakımı, Kalp Damar Cerrahisi, Anjio laboratuarı,Erişkin Yoğun Bakımı,Yeni Doğan Yoğun Bakımı, Göz Merkezi (Excimer Lazer) tüm branşlarda uzman hekimler tarafından yürütülen poliklinik hizmetleri, ileri Radyolojik, Biyokimyasal ve Mikrobiyolojik tetkiklerin yapıldığı laboratuarları, USG,MR, BT Merkezi, 4 asansörü, son derece geniş mekanları, lobileri ve hasta odaları, özel dizaynlı süit odaları, çocuk oyun odaları, merkezi havalandırma sistemiyle merkezi oksijen sistemi donanımı ve 250 araç kapasiteli otoparkı ile halkımıza, belleklerde olumsuz olarak yer etmiş hastane imajından çok farklı, insan ilişkileri açısından da son derece sıcak, güvenilir ve güler yüzlü bir ortam sunmaktadır.

Türkiye’de Sosyal Güvenlik Kurumu ve Çalışma Bakanlığının birlikte yaptıkları hastane değerlendirmelerinde SGK ve Çalışma Bakanlığı, hastanenin hizmet kalitesi, çeşitliliği ve yatak kapasitesine göre yaptığı puanlamayla hangi hastanenin hangi sınıfta hizmet vereceğini belirledi Medicine Hospital A sınıfı hastane unvanıyla listede ilk sıralarda yer aldı.

PROJESİ ONAYLANAN EK BİNAMIZIN FİZİKİ DURUMU

Mevcut binamızın yanında bulunan otoparkımıza 19.000 m2 lik mimari projemiz Belediye tarafından onayalanmş olup.1 ay içinde inşaata başlamayı planlamaktayız.

Yapılacak olan ek bina ile ;

 

Yatak sayımızı 300 yatağa

Erişkin yoğun bakım yatak sayısı : 20 Adet

Yeni doğan yoğun bakım yatak sayısı: 25 Adet

Koroner yoğun bakım yatak sayısı:  10 Adet

KVC yoğun bakım yatak sayısı 10 Adet

Ameliyathane:  13 Adet

Fizik tedavi ünitesi yatak sayısı: 20 Adet

Radyoloji onkolojisi

Nükleer tıp

Organ transplantasyonu

Diyaliz ünitesi

Üniteleri ilave edilecektir.